سمینار چیست؟ – سمینارتاپ – سمینار خویشتن دوستی(100 ترفند) – زمستان 98

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که سمینار چیست؟ ساحره و جهانگیر، 100 ترفند خویشتن دوستی، سمینار، سمینار آموزشی، سمینار شیمی، سمینار ایران، سمینار کارشناسی ارشد،سمینارتاپ، حمایت از سمینار شما، دانلودکتاب اصول برگزاری سمینار

سمینارتاپ|سمینار خویشتن دوستی: سه واکنش به بدرفتاری

درمانده شدن یا همزیستی در مقابل بدرفتاری

سه واکنش به بدرفتاری

۱- خشمگین شدن در مقابل بدرفتاری؛ داد زدن و توهین و تحقیر کردن طرف مقابل به این دلیل که احساس می کنیم زخم خوردیم و تحقیر شدیم در واقع می خواهیم با تحقیر طرف مقابل، زخم خود را بهبود ببخشیم. و معمولا طرف مقابل ما هم به دلیل توهین های و دادو بیدادهای ما متقابلا احساس توهین می کند و از ما دلخور و رنجیده می شود و ما به چیزی که می خواستیم نمی رسیم و این چرخه معیوب عادت های ماست.

۲- فرو خوردن خشم همراه با خودخوری؛ از اینکه طرف مقابل ما حرفهای ما را درک کند ناامید هستیم،احتمالا بزرگسال های ما زورگو بودند و حرف های ما شنیده نمیشد. چیزی نمی گوییم و با خودخوری عمیقا متنفر می شوییم.

۳- رفتار بالغانه؛ خویشتن دوست هستیم و می دانیم توهین دیگران یا رفتار بد آن ها متعلق به آن هاست نه ما. می دانیم هرکس هر رفتاری که انتخاب می کند احساس متناسب با آن را می پوشد(جواب های هوی نیست). و با انتخاب درست سعی در بهبود احساس خود می کنیم .

2 thoughts on “سمینارتاپ|سمینار خویشتن دوستی: سه واکنش به بدرفتاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *